MEDYA

EKU’nun Otomotiv Parça Tedariği Lojistiğinde Dijital Dönüşümü

Card image cap

EKU olarak fren kampanası, fren diski, disk balatası gibi 30.000 adetten fazla ürün çeşidiyle yüksek performanslı ve uzun ömürlü fren parçalarını üretip, 7 kıta ve 100 ülkeye ihracat yapmaktayız. Avrupa’nın ağır vasıta araç sektöründe lider parça tedarikçisi ve Avrupa’nın en büyük dökümhanelerinden birisi olarak sektörümüze öncülük etmekteyiz.

EKU, mevcut yatırımlarımıza paralel olarak 60 yılık üretim tecrübemizi lojistik sektörüne taşıdık. Hem otomotiv yedek parçada artan üretim hacmimizi ve sevkiyatlarımızı dengelemek hem de optimum şekilde en son teknolojiyi kullanarak lojistikte dijitalleşme hedefi ile 2.600 m2’lik depolama alanında dikey ağır yük taşıma sistemi projesini tamamladık.

Bu maksatla da otomotiv yedek parça depolama hizmeti konusunda CEVA ile anlaşma sağladık. Yaklaşık 1.600 paletlik depolama hacmiyle ERP sistemine entegre edilen yazılım ve teknik ekipmanlarla CEVA tarafından hizmet verilmeye başlanmıştır. CEVA, 170’ten fazla ülkeyi kapsayan hizmet ağıyla uçtan uca lojistik hizmeti sunan, dünyanın önde gelen küresel lojistik şirketidir.

EKU olarak CEVA Lojistik ile kurulan bu iş birliğinin ülkemizin otomotiv yedek parça ihracatına da önemli katkısı olacaktır. Fren diski, fren kampanası ve daha birçok otomotiv yedek parça üretiminde 60 yıldır edindiğimiz tecrübeyi, sektörümüzün diğer iş kollarında da dijitalleştirerek ilerlemeye devam ediyoruz.

Sosyal Medyada Paylaş!

Bunları da beğenebilirsiniz

Card image cap
MEDYA

Yer Aldığımız Ülkeler.

Avrupa'nın en uzun otoyolunda dahi yüksek performanslı ürünlerimizle yanınızdayız.

Ayrıntılı Bilgi
Card image cap
FUAR

Expo Transporte Anpact Fuarındaydık

Otomotiv endüstrisi için Amerika kıtasındaki en kapsamlı, yenilikçi ve önemli ticaret fuarlarından olan Expo Transporte Anpact 2022’de sizlerle bir araya geldik.

Ayrıntılı Bilgi