MEDYA

EKU Fren Genel Müdürü Doğukan Dudaroğlu TÜDÖKSAD’a Konuştu

Card image cap

EKU Fren ve Döküm, otomotiv ihracatında önemli bir başarıya imza attı ve Avrupa'nın en büyük dökümhanelerinden biri olma hedefine doğru ilerliyor.

Otomotiv sanayisinde ihracat yapan en büyük 50 firma arasına giren EKU Fren ve Döküm, 2022’de ürünlerini 100’den fazla ülkeye ihraç etti. 2023’te yeni yatırımlar ile de Avrupa’nın en büyük kapasiteli dökümhanelerinden biri olacak.

TÜDÖKSAD (Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği), Türk döküm sektörünün ortak sorunlarına çözüm bulmayı amaçlayan ve üyelerini bir araya getirerek bilgi paylaşımını sağlayan bir kuruluştur. TÜDÖKSAD ile bir araya gelen Genel Müdürümüz Doğukan Dudaroğlu Eku Fren’in hedefleri hakkında röportaj gerçekleştirdi.

TÜDÖKSAD ekibine konuşan Genel Müdürümüz “2022 İhracat Başarı Ödülleri'nde Gümüş İhracatçı ödülünü aldık” dedi.

Ayrıca yeni yatırımlar ile Avrupa'nın en büyük dökümhanesinin olacağını söyleyen Doğukan Dudaroğlu, “Avrupa'nın ağır vasıta araç sektörünün lider parçalarına dikkat çektiklerini, kıtadaki en büyük dökümhanelerden bir tanesi olarak sektöre de lideriz.” dedi.

EKU Fren ve Döküm, Toz Emisyonunu Sıfıra İndirme Hedefine Odaklanıyor

Deniz taşımacılığındaki sorunların birçok firmayı zor durumda bıraktığına dikkat çeken EKU Fren ve Döküm Genel Müdürü Doğukan Dudaroğlu, 2021 yılında başlayan ve 2022'de devam eden bu sorunların yüksek miktarda stok birikimine neden olduğunu belirtti. Dudaroğlu, bu zorluğun üstesinden gelmek ve yedek parça üretimini ve sevkiyatlarını dengelemek için lojistikte dijitalleşme çalışmaları kapsamında 2.600 metrekarelik depolama alanında dikey ağır yük taşıma sistemi projesini tamamladıklarını ifade etti.

Dudaroğlu ayrıca, Türkiye'de çevre ödülü alan nadir firmalardan biri olduklarını vurgulayarak, "Tozsuz EKU" sloganıyla hareket ettiklerini ve toz emisyonunu ortadan kaldırmaya odaklandıklarını belirtti. Çoğu dökümhanenin bu konuya önem vermediğine değinen Dudaroğlu, hedeflerinin toz emisyonunu sıfıra indirmek olduğunu dile getirdi.

Sosyal Medyada Paylaş!

Bunları da beğenebilirsiniz

Card image cap
FUAR

Automechanika Dubai'de Otomotiv Sektörüyle Buluştuk

Automechanika Dubai'de iş ortaklarımız ve paydaşlarımızla bir araya geldik ve yenilikler hakkında fikir alışverişinde bulunduk. Bu önemli etkinlikte yer almak bizim için bir zevkti.

Ayrıntılı Bilgi
Card image cap
MEDYA

EKU Fren Genel Müdürü Doğukan Dudaroğlu TÜDÖKSAD’a Konuştu

EKU Fren ve Döküm, otomotiv ihracatında önemli bir başarıya imza attı ve Avrupa'nın en büyük dökümhanelerinden biri olma hedefine doğru ilerliyor.

Ayrıntılı Bilgi